Bezpieczny Puchatek

ul. Starzyńskiego 17

Od grosika do złotówki

Warsztaty Ekologiczne

W dniu 7 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyły się pokazowe warsztaty ekologiczne inaugurujące kolejną edycję zajęć w ramach programu Podkarpackiego Programu Edukacji Ekologicznej Zdrowo jem – zdrowo żyję. Program został opracowany przez Podkarpacka Izbę Rolnictwa Ekologicznego i jego celem jest popularyzowanie zdrowego odżywiania opartego na produktach ekologicznych oraz kształtowanie świadomości dbania o zdrowie. Nasza szkoła pełni wiodącą funkcję w realizacji tych zadań. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy II c, którzy aktywnie brali udział w zajęciach i z zainteresowaniem słuchali wszystkich wiadomości. Zajęcia prowadziły panie Małgorzata Garlak – Niedziółka i Elżbieta Salamon, które są też członkiniami Wojewódzkiego Zespołu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży działającego w PIRE. W tym zespole aktywnie pracują też inni nauczyciele z naszej szkoły: p. Małgorzata Prucharska, p. Anna Hadała, p. Beata Kudlek, p. Magdalena Linek, p. Jolanta Pyziak i p. Elżbieta Kluz. W warsztatach  uczestniczyli  zaproszeni  goście: p. Ludwik Sobol – wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, p. Małgorzata Leniart – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, p. Andrzej Wróbel – dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Rynku Rolnego, p. Jerzy Wiśniewski – Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, p. Zygmunt Radek – prezes PIRE, p. Alicja Wojdon – kierownik biura PIRE. Warsztaty obserwowali również przedstawiciele lokalnych mediów, m. in. Telewizji Rzeszów, portalu internetowego „Gospodarka Podkarpacka. W tym samym dniu można było oglądnąć w Wiadomościach Telewizji Rzeszów informację o przeprowadzonych w naszej szkole zajęciach. Zajęcia obserwowała również grupa nauczycieli z innych szkół zainteresowanych uczestnictwem w programie „Zdrowo jem – zdrowo żyję”.

Opracowała Anna  Hadała

Nasza szkoła bierze