Bezpieczny Puchatek

Kalendarz szkolny


DNI WOLNE

Plac zabaw

SNM

Oddział
Podkarpacki
Stowarzyszenia
Nauczycieli
Matematyki

 

Siedziba:
Szkoła Podstawowa nr 25
ul. Starzyńskiego 17
35-508 Rzeszów

Gimnazjum nr 11

Od grosika do złotówkiOFERTA PRACY

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 25 W RZESZOWIE
POSZUKUJE KANDYDATA NA STANOWISKO:

PRZEPROWADZACZ DZIECI PRZEZ JEZDNIĘ


 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PLASTYCZNYCH
O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ


Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie i Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „Eko Dar” (zrzeszone w Podkarpackiej Izbie Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy) zapraszają przedszkola i szkoły z terenu województwa podkarpackiego do udziału w piątej edycji wojewódzkich konkursów plastycznych:

Mały ekolog. W mlecznej krainie dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, Mój ekologiczny świat. Zdrowe, bo z mleka dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, Zdrowy styl życia. Produkty mleczne dla zdrowia dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Cieszące się dużym zainteresowaniem Konkursy są jednym z działań realizowanych w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży Zdrowo jem - zdrowo żyję. Honorowy patronat nad programem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Regulaminy i formularze tych konkursów i innych o tematyce ekologicznej dostępne są na stronach internetowych obydwu instytucji.
Uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie cennych nagród laureatom odbędzie się 23 maja 2014 r. podczas  VIII edycji Międzynarodowych Targów EKOGALA 2014 w Rzeszowie. Uprzejmie prosimy o życzliwe zainteresowanie konkursami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!
Z poważaniem, Anna Hadała (SP 25 - koordynator konkursów)

 Wyniki szkolnego konkursu „Bukiet Wielkanocny”.

Już nadchodzi Wielkanoc. W przedświąteczny nastrój wprowadzają nas przepiękne bukiety zrobione przez uczniów na konkurs. Komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyki „Pisanki, kraszanki”.

W dniu 11 kwietnia 2014 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Styczeń, Urszula Sznerch, Wojciech Trzyna wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

„WIELKANOCNE DEKORACJE”

W dniu 10 kwietnia 2014 roku dokonano oceny  prac zgłoszonych do III edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego  „Wielkanocne Dekoracje”.   Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia.Udział w zajęcia z przedsiębiorczości - nagroda za uczestnictwo w konkursie „Banknot euro z polskimi akcentami” .

W dniach 3 oraz 7 kwietnia uczniowie klasy 5 a wraz z opiekunami: Panem Wojciechem Trzyną oraz wychowawczynią Panią Beatą Baran, uczestniczyli w zajęciach z przedsiębiorczości, organizowanych przez Studenckie Forum Business Centre Club. Udział w tych zajęciach był nagrodą za uczestnictwo w konkursie „Banknot euro z polskimi akcentami”.

VII Półmaraton Rzeszowski – biegi młodzieżowe na dystansie 600 metrów

Dnia  6. 04. 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach młodzieżowych organizowanych w ramach VII Półmaratonu Rzeszowskiego na dystansie 600 metrów. Celem imprezy było propagowanie aktywnego stylu życia oraz promocja biegania w Rzeszowie.  Mimo niesprzyjającej pogody najwytrwalsi biegacze dopisali i aż pięciu osobom udało się zająć punktowane miejsca. Gratulujemy sukcesu!

SPOTKANIE  Z  PODRÓŻNIKIEM

W dniach 10.03.2014r. i 2.04.2014r. w naszej szkole odbyły się "Spotkania z Podróżnikiem". Na te spotkania przyjeżdżają młodzi podróżnicy, którzy swoją przygodę z fascynującymi podróżami zaczęli już w szkole od oglądania slajdów z podróży po Indiach. Dzisiaj mają  za sobą wiele egzotycznych wyjazdów, a w planach pomysły na coraz to bardziej ciekawe i niepowtarzalne podróże.

Sprawdzian szóstoklasistów 1 kwietnia 2014 roku

W dniu 1 kwietnia 2014 r. o godzinie 9.00 szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do napisania ogólnopolskiego sprawdzianu.  Podobnie jak w latach ubiegłych, pisanie tego sprawdzianu poprzedzone zostało przekazaniem uczniom przez wychowawców klas niezbędnych informacji dotyczących ich praw i obowiązków podczas sprawdzianu, a także sposobu kodowania prac. Uczniowie przyszli w tym dniu w strojach galowych, co podkreśliło rangę wydarzenia i wprowadziło należyty nastrój.

Recyklingowa  Olimpiada  EkoNautów

W dniu 28 III 2014 roku w  Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie, przy ul. Bohaterów 1 odbyła się finałowa "Recyklingowa Olimpiada EkoNautów"    (eliminacje przeprowadzono w szkole 5 III 2014 roku). Olimpiada została zorganizowana przez Zarząd Stowarzyszenia "EKOSKOP" i trenerów Podkarpackiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie. Naszą szkołę reprezentował  trzyosobowy zespół uczniów  z klasy V a:  Zuzanna Piróg, Karol Fus i Maciej Gaweł wraz z opiekunem Jadwigą Dąbrowską.

GODZINA DLA ZIEMI

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej przez ekologiczną organizację WWF. Akcja ta polega na wyłączeniu światła na jedną godzinę 29 marca 2014 roku o godzinie 20:30. To tylko 60 minut a tak wiele może zmienić. Zadbaj o środowisko i polepsz życie na Ziemi następnym pokoleniom, aby nie musiały się bać przyszłości. Zarejestruj się na www.wwf.pl . Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2014r piękna i słoneczna pogoda za oknem przypominała, że nadeszła właśnie kalendarzowa wiosna. Z tej okazji uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni przez klasę 2c na wiosenny apel. Klasa przygotowała wesołe piosenki i wiersze o wiośnie. Wśród dzieci pojawiła się Pani Wiosna z kwiatami i ciepłym słońcem.

WIOSNA! ACH TO TY!

21 marca 2014 zapachniało w naszej szkole wiosną. Pogoda piękna, jak na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przystało, a gdzie nie spojrzeć, pojawiły się wiosenne kolory. Z tej okazji opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z uczennicami: Mileną Smolak i Aleksandrą Mazur, zorganizowali wybory na najlepsze przebranie w wiosennym klimacie. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje kreacje na wybiegu oraz wykonywali z uśmiechem różne zabawne zadania.

 

WIOSENNY NUMER FIGIELKA


Wyniki konkursu Języka Niemieckiego

Na posiedzeniu w dniu 10 marca 2014 roku Wojewódzka Komisja Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych podjęła uchwałę o nadaniu tytułu laureata osobom, które w II etapie konkursu uzyskały co najmniej 61,5 punktów oraz tytułu finalisty osobom, które uzyskały co najmniej 49,5 punktów.

Charytatywny Turniej Karate Tradycyjnego "Walczymy razem dla Anety", który odbył się 8 marca w Centrum Handlowym Plaza Kraków wystartowało ponad 300 zawodników z 17 klubów z całej Polski. Akademia Karate Tradycyjnego z Rzeszowa okazała się najliczniejsza grupą która wzięła udział w zawodach a wśród nich byli uczniowie SP 25: Maciej Mnich, Urszula Mnich, Malwina Kinczel, Anna Białogłowska, Karolina Kawalec, Zuzanna Szablewska oraz Dawid Siębrzuch.

WYBORY NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ SZKOŁY 2013/2014

Jak co roku, z okazji Dnia Kobiet, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali wybory na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNKĘ SZKOŁY. W konkursie szkolnym udział wzięły „najsympatyczniejsze dziewczynki” z klas 4-6 wybrane wcześniej przez chłopców z każdej klasy.

RECYKLINGOWA ELIMPIADA EKONAUTÓW

5 marca 2014r. w naszej szkole odbyła się pierwsza Recyklingowa Olimpiada EkoNautów". Uczniowie klas 5 a, b, c i d wzięli udział w eliminacyjnych zawodach olimpijskich w 10 oryginalnych dyscyplinach ekologicznych.

Podsumowanie II Międzyświetlicowego Konkursu Poetyckiego
„Pory roku wierszem malowane – magia zimy”


3 marca 2014r. w Zespole Szkół nr 5 w Rzeszowie miało miejsce podsumowanie II Międzyświetlicowego Konkursu Poetyckiego „PORY ROKU WIERSZEM MALOWANE - MAGIA ZIMY”.  W tym konkursie nagrodę specjalną przyznano Wiktorii Mularskiej z kl.3c. Wyróżnienia otrzymały Kinga Kopiec z kl.3b i Weronika Teter z kl. 2d. Uczennice przygotowała pani Renata Brzozowska.

Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu
„KWIATEK DLA BABCI I DZIADKA”


1 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu „Kwiatek dla Babci i Dziadka”. Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji obchodów Dnia Babci i Dziadka, a także prezentacja i popularyzacja twórczości dziecięcej. W konkursie literackim została nagrodzona praca Julii Kolarz z klasy 5a, której opiekunem była Pani Barbara Maria Płodzień.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - 25 LUTEGO 2014 r.
W dniu 25 lutego 2014r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do szkoły wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej oraz samych milusińskich ciekawych przyszłego miejsca nauki. Cieszymy się, że gościliśmy również rodziców innych uczniów naszej szkoły, którzy bliżej mogli się zapoznać z formami zajęć organizowanych w SP 25.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC
Dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Foryś i Klaudia Pelc zakwalifikowały się do II etapu Konkursu Nauk Przyrodniczych Żbik organizowanego przez II Gimnazjum. Podczas II etapu uczennice zademonstrowały samodzielnie przygotowane doświadczenie przyrodnicze oraz jego dokumentację w postaci prezentacji multimedialnej. Do konkursu uczennice zostały przygotowane przez mgr Lucynę Białas.

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

13 lutego 2014 Samorząd Uczniowski klas 4-6 zorganizował dyskotekę walentynkową dla klas starszych. Był to wieczór pełen kolorowych świateł i świetnej muzyki dzięki DJowi GROCYOU;). Amory uzbrojone w łuki i strzały miłości krążyły po szkole celując prosto w serca wielu uczennic i uczniów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziękujemy organizatorom.

 

BEZPIECZNE FERIE 2014
Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek. Dzieci często zapominają o bezpiecznym zachowaniu się podczas tych zabaw. Aby je na to uczulić jak co roku w naszej szkole przeprowadzono na lekcjach pogadanki pod hasłem „Bezpieczne ferie 2014 ”.

Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego
„OZDOBA CHOINKOWA MATEMATYCZNA”

EDUKACJA FILMOWA

17 stycznia uczestniczyliśmy w programie edukacji medialnej „Lekcje w kinie”. Tego dnia wybraliśmy się do kina „Zorza”. Wynajętym autokarem pojechały cztery klasy piąte oraz dwie szóste.    W pierwszej części spotkania uczestniczyliśmy w lekcji „Sekrety X Muzy” - ilustrowanej prezentacji multimedialnej, składającej się z projekcji fragmentów filmów, stop klatek i plansz oraz elementów dynamicznej prelekcji (trwającej ok. 45 minut).

W dniach 17.12.2013 - 07.01.2014 w naszej szkole odbyła się piąta edycja konkursu „Bożonarodzeniowa kartka świąteczna w języku angielskim” - konkurs plastyczny dla klas 1-3 zorganizowany przez p. Annę Bacik. Uczniowie dostarczali swoje prace do organizatora konkursu lub nauczycieli uczących języka angielskiego.

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU - NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

Czas po Bożym Narodzeniu słynie z wizyt kolędowych. W dniu 9 stycznia 2014 r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią Jadwigą Kawą odwiedzili Przedszkole nr 37 w Rzeszowie przynosząc noworoczne życzenia i kolędę. Wraz z młodszymi koleżankami i kolegami wykonywali również piękne aniołki. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz pyszne cukierki, którymi zostały obdarowane dzieci za kolędę.


PRÓBNY TEST KLAS SZÓSTYCH I PIĄTYCH

W dniu 9 stycznia 2014 r. uczniowie klas szóstych i piątych pisali próbny test opracowany przez wydawnictwo OPERON. Był to jeden z zaplanowanych przez naszą szkołę etapów przygotowywania uczniów do testu kompetencji, jaki czeka tegorocznych szóstoklasistów w kwietniu.

WIGILIA ZE ŚWIETLICĄ

U progu Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 19 grudnia 2013 r. (w Sali widowiskowej MDK - Osiedle Baranówka IV.), odbyła się uroczystość - „Wigilia ze Świetlicą”. Na program artystyczny złożyły się występy teatralne, kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z klas I – III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Na pełnej widowni zasiadali: zaproszeni goście, dyrekcja SP 25 i MDK, rodzice, nauczyciele, uczniowie – ich koleżanki i koledzy.

PODSUMOWANIE XIV EDYCJI AKCJI „POMÓŻMY ZWIERZAKOM”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie od czternastu lat biorą aktywny udział w akcji „Pomóżmy zwierzakom”. Po raz kolejny włączyli się w zbiórkę darów i przystąpili do XIV edycji dobroczynnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Uczniowie wykonali plakaty, które informowały o akcji i zachęcały do zbiórki.


KOLĘDNICY MISYJNI

Świętami Bożego Narodzenia dzieci z Koła Misyjnego kolejny raz włączyły się w ogólnopolską akcję „Kolęda Misyjna”. W tym roku polskie dzieci wspierają rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga. Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na ratowanie życia dzieci, które są niedożywione, chore, bądź też utraciły rodziny.


WIZYTA W FIRMIE ROMEX W RZESZOWIE

W dniu 18.12.2013r. uczniowie klasy 1d i 1e wraz wychowawczyniami: Małgorzatą Woś oraz Jolantą Piętą odwiedzili firmę „ROMEX” w Rzeszowie, w której ręcznie produkuje się ozdoby choinkowe. Dzieci miały okazję prześledzić cykl produkcyjny od wydmuchiwania szklanych baniek poprzez ich srebrzenie, skończywszy na ręcznym zdobieniu bombki.


Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

18 grudnia 2013r. odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość uświetniały wiersze recytowane przez uczniów klasy IId – opiekun mgr Jolanta Garbaczewska, pastorałki w wykonaniu uczniów klasy IIa – opiekun mgr Dorota Kozioł i scenka w języku niemieckim wykonana przez uczniów klasy VId – opiekun mgr Zofia Kunysz. Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły mgr Bożena Zięba


Dzieci i nauczyciele ze świetlicy SP-25 zapraszają swoich bliskich i przyjaciół
na uroczystość „Wigilia ze Świetlicą”,
która odbędzie się w dniu 19 grudnia 2013 roku o godz. 1600
w sali widowiskowej MDK, ul. Osmeckiego 51.Miejski Konkurs „Kalendarz adwentowy” – uroczystość rozdania nagród

W dniu 12 grudnia 2013 o godzinie 9.30 odbyła się w stołówce szkolnej SP25 uroczystość rozdania nagród w Miejskim Konkursie „Kalendarz adwentowy”, połączona z wystawą prac konkursowych. Wzięli w niej udział nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.

Zebranych gości powitał Dyrektor SP25 Bożena Zięba. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 6d z programem świątecznym przygotowanym pod kierunkiem kol. Zofii Kunysz. Rodzice tych uczniów przygotowali na tę uroczystość dodatkowo smaczne ciasteczka.


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyki

„Świąteczna TAPETA”

W dniu 12 grudnia 2013 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Styczeń, Wojciech Trzyna, Rafał Kochański  wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.


Konkurs „Przybysz z Planety WEEE-2013”

Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w IX edycji konkursu „Przybysz z Planety WEEE - 2013”; który tradycyjnie od 2005 roku  jest organizowany przez  Związek Międzygminny „Wisłok” oraz Stowarzyszenie „EKOSKOP” Celem  konkursu ,  jak co roku ,  jest kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko  a w szczególności nawyku zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który stanowi poważne zagrożenie dla środowiska.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W SP NR 25

6 grudnia 2013 roku odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj wraz ze swymi pomocnicami. Swój zaprzęg reniferów zaparkował na dachu budynku. Święty znalazł czas aby odwiedzić wszystkie klasy i wysłuchać piosenek o Mikołaju oraz zimowej tematyce. Jedni śpiewali, inni recytowali, a jeszcze inni grali na instrumentach.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu
Języka Niemieckiego

AKADEMIA NAUKI

W listopadzie w naszej szkole odbyły się dla dzieci z klas pierwszych i drugich pokazy naukowe z cyklu „Fizyka dla smyka”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pn. „Magnetyzm”. Spotkania te dostarczyły dzieciom nie tylko sporo wiedzy, ale pozwoliły też na doskonałą zabawę pomocami  przygotowanymi przez prowadzącą.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

28 listopada 2013 roku odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-6 organizowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, p. Kamilę Lew i p. Annę Bacik. Ten magiczny wieczór był okazją zarówno do zabawy, jak i do wróżenia.

TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Grono klubowiczów naszego szkolnego „Klubu Bezpiecznego Puchatka” znacznie się powiększyło. A to za sprawą pierwszoklasistów, którzy w dniach 18-22.11.2013r wzięli udział w ogólnopolskim, medialnym „TEŚCIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE”. Była to doskonała okazja do sprawdzenia i utrwalenia wiadomości zdobytych szkole w ramach programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Puchatek przygotował 15 pytań w formie pisemnej i obrazkowej. Można było również odsłuchać pytania czytane przez lektora, o tym jak uniknąć zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole i w domu.

NOWY NUMER „FIGIELKA”

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 13 listopada 2013 r. społeczność naszej szkoły uroczystym apelem uczciła Święto Niepodległości. Uczniowie klas: III d, V a, VI b oraz szkolny chór przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym przywołali ważne fakty z dziejów naszej Ojczyzny, od czasów Mieszka I – mówili o potędze Rzeczpospolitej i jej upadku, rozbiorach Polski i 123 latach walk o odzyskanie niepodległości.

,,I BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – RZESZOWSKA DYCHA”
W sobotę, 9 listopada br., 35 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie wzięło udział w organizowanym w stolicy Podkarpacia      ,,I Biegu Niepodległości – Rzeszowska Dycha”. Sportowa impreza przyciągnęła na start w sumie kilkutysięczną rzeszę pasjonatów biegania ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

WIZYTA ARKA KŁUSOWSKIEGO
W piątek 25 października w SP – 25 gościł Arek Kłusowski uczestnik telewizyjnego show „The voice of Poland”. Arek opowiadał uczniom, w jaki sposób z uporem dążył do realizacji swych marzeń. Zapewniał, że warto to robić nawet wtedy, gdy początkowo porażka goni porażkę. Determinacja i ciężka praca pomagają osiągnąć cel – trzeba gonić swe marzenia. Uczniowie zadawali muzykowi sporo pytań, a część z nich dotyczyła udziału w programie „The voice of Poland” i tego, jak wygląda to show od kulis.

KLUB CIEKAWEJ KSIĄŻKI - SPOTKANIE Z ANNĄ ONICHIMOWSKĄ

Miłośniczki Klubu Ciekawej Książki (Monika, Agnieszka, Karolina, Dominika, Patrycja, Emilka z klasy Vb) wraz z opiekunem panią Bożeną, uczestniczyły w spotkaniu z pisarką panią Anną Onichimowską, które odbyło się 23 października 2013r. w Filii Biblioteki nr 5 w Budziwoju.

PARLAMENT MŁODZIEŻY

W dniu 21.10. 2013r.uczniowie: Adam  Liminowicz, Hubert Orzech, Klaudia Pelc, Barbara Szpak, Michał Sokół, Michał Długosz z klasy 6b oraz Wiktoria Foryś i Kamila Kolano z klasy 6d pod opieką pani dyrektor Bożeny Zięby oraz Małgorzaty Baran udali się Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego na  posiedzenie  Parlamentu Młodzieży.

BIJEMY REKORD W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w dniu 16.10.2013 r. przystąpili do bicia rekordu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W akcji wzięło udział 115 osób z klas II-VI. Młodzi ratownicy z zaangażowaniem prowadzili resuscytację z wykorzystaniem fantomów. Kibicowali im dyrekcja szkoły, nauczyciele, członkowie samorządu uczniowskiego, higienistka szkolna oraz pracownicy szkoły. Zgodnie z zaleceniami WOŚP akcja trwała w godzinach 12:00 – 12:30.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

14.10.2013r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie oraz nauczyciele emeryci naszej szkoły. Za przebieg i organizację akademii odpowiedzialne były panie: Hanna Bober i Ewa Tobijarz, za oprawę muzyczną pan Robert Walawender, a dekoracje plastyczną pan Wojciech Trzyna

PASOWANIE, ŚLUBOWANIE!

9 października 2013r. nasi pierwszoklasiści  zostali przyjęci w poczet społeczności Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie.  W tym roku uroczystość rozpoczęto polonezem w wykonaniu wszystkich pierwszaków. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymny – państwowy i szkoły,  a następnie Pani  Dyrektor mgr Bożena Zięba powitała uczniów, ich rodziców oraz zgromadzonych Gości -  między innymi Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Katarzynę Augustyn, Przewodniczącego Rady Osiedla Pana Józefa Wierzbickiego, Panie Dyrektorki i Nauczycielki Przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!! - V EDYCJA KONKURSU „FIGIELKA”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs "Mój nauczyciel" został rozstrzygnięty. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, na konkurs wpłynęło 166 prac. Każda praca była na swój sposób niezwykła. Komisja konkursowa, mając na uwadze, iż na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez redakcję „Figielka”.

XXIX EKOFORUM

Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie od wielu lat prowadzi aktywne działania popularyzujące zdrowe odżywianie oparte na produktach ekologicznych. W dniu 30 września 2013 r. wspólnie ze Związkiem Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” w Świlczy zorganizowano w szkole XXIX EkoForum Klastra „Dolina Ekologicznej Żywności” pt. „Edukacja ekologiczna – korzyści z pracy pszczół”.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2013 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Oprócz wielu serdecznych życzeń w klasach, żeńska część Samorządu Uczniowskiego zorganizowała konkurs na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA SP NR 25 W RZESZOWIE. Dziewczynki z każdej klasy wytypowały po jednym najsympatyczniejszym chłopcu, którzy potem wzięli udział w ogólnoszkolnym konkursie.


Szanowni Państwo!

Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” w Świlczy oraz Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu EkoForum Klastra „Dolina Ekologicznej Żywności” pt. „Edukacja ekologiczna – korzyści z pracy pszczół”, które odbędzie się w dn. 30 września 2013 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, ul. Starzyńskiego 17.
Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych tematyką edukacji ekologicznej do udziału w EkoForum.

W imieniu organizatorów,
Anna Hadała

 

ZAPROSZENIE

PROGRAM EkoForum

KONKURS "FIGIELKA"
Redakcja „Figielka" zaprasza uczniów kl. I - VI do udziału w V edycji konkursu plastycznego „Mój nauczyciel”. Zadaniem uczestników konkursu jest narysowanie portretu jednego z naszych nauczycieli. Technika wykonania dowolna. Wykonane i starannie podpisane na odwrocie prace w formacie A4 (mały blok rysunkowy) należy składać u pani Jadwigi Kawy w sali nr 6 do 9 października 2013 r.

RUSZA XIV EDYCJA AKCJI „POMÓŻMY ZWIERZAKOM”.

Już kolejny raz zachęcamy uczniów  naszej szkoły, a w szczególności klasy pierwsze,  by przystąpiły do dobroczynnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt pod hasłem: „Akcja jest wielka i wszystko dla Kundelka”. Dzięki Wam zwierzęta będą miały pełne miseczki.

PODSUMOWANIE EWAKUACJI

W dniu 11 września 2013r podczas trwania lekcji, sygnał dźwiękowy oznajmił ewakuację szkoły. Odbyła się próbna ewakuacja uczniów szkoły na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Pod nadzorem straży pożarnej uczniowie, nauczyciele i pracownicy opuścili budynek szkoły kierując się do wyznaczonego miejsca zbiórki , czyli na boisko „Orlik”. Wszyscy uczniowie dostosowali się do procedur postępowania na wypadek zagrożenia i w krótkim czasie zebrali się w bezpiecznym miejscu.Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

 


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


...wkrótce szczegóły

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Plan lekcji

Baseny w klasach 1-3
dostępne na planie lekcji
wywieszonym w szkole.

Plan zajęć pozalekcyjnych

Czas trwania lekcji

NrGodz
0 7:00- 7:45
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8
14:30-15:15


Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć

Wykaz podręczników na
rok szkolny 2013/14