Program Erasmus+
2016/2017

Kalendarz szkolny

Plac zabaw

SNM

Oddział
Podkarpacki
Stowarzyszenia
Nauczycieli
Matematyki

 

Siedziba:
Szkoła Podstawowa nr 25
ul. Starzyńskiego 17
35-508 Rzeszów

Gimnazjum nr 11

MUKS SpartaAKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2016/2017

SZKOLNA DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

30 listopada 2016 odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana przez uczniów dyskoteka andrzejkowa. Na ten wieczór szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w grę świateł i kolorów, dzięki dyskotekowym iluminacjom i świecącym kolorowym bransoletkom. W dyskotece wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI. Zabawa była świetna! Oprawą muzyczną dyskoteki zajął się pan Andrzej Suszek.

XVII EDYCJA AKCJI „GÓRA GROSZA”

W dniach od 28.11.2016 do 9.12.2016 nasza szkoła bierze udział w XVII edycji Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Ma ona na celu pomoc dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Towarzystwo podejmuje wiele różnych działań tj. pomoc doraźna w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, wysłanie rodziny na terapię lub finansowanie wyjazdu wypoczynkowego, wspieranie talentu i zainteresowań podopiecznych czy też pomoc w umieszczeniu dziecka w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie. Marzeniem Fundacji jest, aby każde dziecko mogło wychowywać się w bezpiecznym domu, gdzie zaspokojone są jego potrzeby, a dorośli mądrze i z miłością mu towarzyszą.

 

 

 

 

 

PODZIĘKOWANIE ZA DOBRE SERCE

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję zbierania zabawek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku. Dziękujemy za okazane serce i hojność. Zebraliśmy wiele pięknych zabawek, w tym m.in.: 146 pluszaków, 25 gier i puzzli, 88 książek i książeczek, 79 pojazdów ( samochody, koparki, samoloty), 2 piłki, 5 kompletów klocków, 9 dużych zabawek edukacyjnych, 2 torebki,1 kapelusz, 12 lalek, 24 koniki oraz 55 różnych breloczków, bransoletek i in. Zabawki te zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek mikołajowych i z pewnością przyniosą wiele radości dzieciom z Ośrodka w dniu Świętego Mikołaja.

 

 

Dzieci z Koła Misyjnego wraz z opiekunem Alicją Miś

 

 

Wyniki I etapu Kuratoryjnego Konkursu z j. niemieckiego

Do II etapu Kuratoryjnego Konkursu z j. niemieckiego zakwalifikował się
Arkadiusz Bielenda uczeń klasy VI a.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach.

 

Opracowała mgr Zofia Kunysz

 

Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Bezpieczna droga do szkoły”

W czwartek 24 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr  17 w Rzeszowie odbyła się VII edycja  Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy „Bezpieczna droga do szkoły”. Turniej przeznaczony jest dla uczniów klas I – III. Uczniowie rozwiązywali test i odpowiadali na pytania. Naszą szkołę reprezentowali: Kajetan Kowtun z klasy Ib, Milena Papciak z klasy IId i Karol Sowa z klasy IIIc.

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W środę 23 listopada 2016 roku w MDK przy ulicy Osmeckiego 51 odbyła się uroczystość wręczenia nagród w IX edycji Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”. Podczas uroczystości przeprowadzono pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz wykonali uczniowie klasy IId, którzy uczęszczają na zajęcia „Zdrowo i bezpiecznie” prowadzone przez mgr Antoninę Dobrowolską i mgr Jolantę Garbaczewską.

Spotkanie z autorką opowiadań o Jeżyku

W dniu 21 listopada 2016 r. uczniowie klasy III f wraz z     wychowawczynią Jadwigą Kawą uczestniczyli w spotkaniu z autorką opowiadań o Jeżyku - Panią Alicją Ungeheuer - Gołąb. Dzieci z uwagą słuchały fragmentów czytanych im książek, a także historii o tym, jak rodziły się pomysły do ich pisania. Zadawały wiele pytań, na które pani chętnie i wyczerpująco odpowiadała.

Wypominki Szkolne

21 listopada 2016 roku delegacja nauczycielsko -  uczniowska z naszej szkoły uczestniczyła w Wypominkach Szkolnych w kościele p. w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Uczniowie z pocztem sztandarowym  w składzie: Katarzyna Skoczylas, Angelika Sanecka i Patryk Woś z klasy VI d wraz z panią katechetką uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego za zmarłych dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, katechetów, uczniów oraz pracowników szkół i placówek oświatowych Rzeszowa i okolicy.

WYSTAWA Z OKAZJI 100. ROCZNICY ŚMIERCI HENRYKA SIENKIEWICZA

15 listopada 2016 przypada 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, pierwszego Polaka, który w 1905 r. otrzymał literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości. Z tej okazji w bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa poświęcona naszemu wybitnemu rodakowi. Uczniowie mogą podziwiać prace swoich kolegów i koleżanek, którzy w maju tego roku wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Roku Sienkiewiczowskiego.

Lekcje muzealne

W dniu 10 listopada 2016 r., w naszej szkole gościło Muzeum Okręgowe z Rzeszowa. Tytuł zajęć prowadzonych przez Panią Ewelinę Zatorską - Kocoł brzmiał: "11 listopada wczoraj i dziś". W lekcji muzealnej uczestniczyły klasy: 6d, 6a, 5c, 4a, 4c i 4d.

Wojewódzki Konkurs „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”

Dnia 9 listopada 2016 r. w Pogwizdowie Nowym został rozstrzygnięty XIII WOJEWÓDZKI KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”, odbywający się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie i Burmistrza Głogowa Małopolskiego.

E-ANGIELSKI – innowacja pedagogiczna w SP25 w Rzeszowie

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczno-metodyczna z zakresu nauczania języka angielskiego i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Innowację prowadzą nauczycielki języka angielskiego mgr Kamila Lew i mgr Joanna Rachańska w klasach 4c i 4d.

 

Listopadowe spotkania z historią

2 listopada 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego, który przygotowali uczniowie klasy 5 d: Weronika Teter, Karol Jakubczyk i Jakub Pelc pod opieką p. Anny Domin i p. Małgorzaty Baran. Celem krótkiej audycji było uczczenie pamięci bohatera, którego postać jest ściśle związana z naszym miastem,pułkownika Leopolda Lisa-Kuli.

Zbiórka żołędzi i kasztanów dla zwierząt leśnych

W naszej szkole we wrześniu i październiku klasa 3d wraz z wychowawcą – Małgorzatą Ożyło zorganizowała zbiórkę żołędzi i kasztanów dla zwierząt leśnych. Kasztany to przysmak dla danieli, saren, jeleni i dzików. Wiewiórki robią z nich zapasy, a z żołędzi skorzystają sarny i dziki.

Kolejna edycja wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce Ekologicznej. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych do udziału w wojewódzkich konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej. Organizatorami konkursów są: Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie, Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego Świlczy i Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKODAR w Świlczy. Konkursy stanowią jeden z elementów Programu Edukacji Ekologicznej "Zdrowo jem - zdrowo żyję" i w bieżącym roku szkolnym są organizowane już po raz ósmy. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów EKOGALA 2016 w dniach 9/10 grudnia 2016 r. w rzeszowskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa. Wszystkie edycje konkursów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

 

 

Anna Hadała - koordynator konkursów

 

WYCIECZKA DO MUZEUM MIASTA RZESZOWA

W dniu 28 października 2016 r. uczniowie klasy 5b pod opieką pań: Beaty Baran i Jadwigi Dąbrowskiej, wybrali się na lekcję do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Lekcja ta była poświęcona Świętu Odzyskania Niepodległości. Dzieci zapoznały się z historią tego święta, poznały biografie dwóch wyjątkowych postaci historycznych: Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pułkownika Leopolda Lisa- Kuli.

Wyjazd do Teatru „Maska”

W dniach 25 i 26 października 2016 roku klasy drugie i trzecie, wraz z wychowawcami i opiekunami, uczestniczyły w spektaklu „Calineczka”, według słynnej baśni Hansa Christiana Andersena, w Teatrze Maska w Rzeszowie. Przedstawienie było nietypowe, bowiem przygody Calineczki aktorzy opowiedzieli bez słów.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

21 października 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, w którym wzięli udział uczniowie klasy I a z wychowawczynią, panią Jolantą Pyziak oraz uczniowie klasy I b z wychowawczynią, panią Małgorzatą Woś. Pierwszym etapem uroczystości było przeprowadzenie pogadanki na temat zasad wypożyczania książek oraz korzystania z czytelni. Po zapoznaniu się z regulaminem dzieci przystąpiły do konkursu wiedzy o bohaterach najpopularniejszych baśni i legend.

Z WIZYTĄ W REDAKCJI

W dniu 21.10.2016r. uczniowie klasy 2a odwiedzili Redakcję Gazety Codziennej NOWINY. Spotkali się z redaktorami, zwiedzili pomieszczenia redakcyjne i zapoznali się z cyklem tworzenia gazety codziennej. Redaktor Ewa Kurzyńska odpowiadała na niezliczone pytania młodych czytelników. Na zakończenie spotkania redakcyjny fotograf wykonał pamiątkową fotografię, która pod hasłem „Zdjęcie dnia” ukazała się w NOWINACH w czwartek  - 27.10.2016r.

Godzina dla sportu z Krzysztofem Ignaczakiem

W dniu 19 października odbyło się spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem, Mistrzem Świata w siatkówce. Gość opowiedział o tym, jak się zaczęła jego przygoda ze sportem. Przybliżył dzieciom temat aktywności fizycznej, wytłumaczył dlaczego warto uprawiać sport i uczyć się języków obcych. Wspomniał o swoich przeżyciach z 2014 roku, kiedy Polska stanęła bardzo wysoko i zajęła pierwsze miejsce w siatkówce.

„WYPRAWA W POSZUKIWANIU EKOLANDII"

W dniu 17.10.2016 r. uczniowie klas: V a i V b pod opieką pań: Beaty Baran, Urszuli Sznerch i Jadwigi Dąbrowskiej wzięli udział w „zielonych” warsztatach edukacji ekologicznej w rezerwacie „Wielki Las” w Czudcu, zorganizowanych przez Stowarzyszenie EKOSKOP w Rzeszowie. Po przyjeździe do lasu w Czudcu, rozpoczęliśmy spacer ekologiczną ścieżką dydaktyczną w rezerwacie „Wielki Las”.

Wyniki konkursu „Mój Pupil Zwierzak”

13 października zostały ogłoszone wyniki Konkursu Plastycznego - „Mój Przyjaciel Zwierzak”, organizowanego przez Galerię Nowy Świat.  Na konkurs wpłynęło wiele prac, ale główną nagrodę zdobył Hubert Myśliński – uczeń klasy Ib. Gratulujemy!

Dzień Nauczyciela

12 X 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia rocznicę powstania KEN, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm w dniu 14 X 1773 r.

Życzenia dla pracowników szkoły od Samorządu Uczniowskiego

12 października 2016 był bardzo uroczystym dniem. W tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski złożył z tej okazji życzenia wszystkim pracownikom szkoły, witając ich  przy głównym wejściu, wręczając im plakietki z życzeniami oraz słodkości „na dobry dzień”.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY - VIII edycja Konkursu „Figielka”.

 

DZIEŃ PAPIESKI

Już po raz szesnasty, 9 października 2016 roku w całej Polsce obchodzono Dzień Papieski. Wydarzenie to przypada w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i ma na celu propagowanie nauczania papieskiego oraz zbiórkę pieniędzy na stypendia papieskie. Tegoroczny Dzień Papieski nawiązywał do obchodzonego w kościele Roku Miłosierdzia i przebiegał pod hasłem: ”Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

„Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”

 

W dniu 5 października 2016 r. odbyło się  „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”.

W uroczystości wzięło udział wielu gości – Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, przedstawicielka Rady Rodziców, Panie Dyrektorki i wychowawczynie, które opiekowały się dziećmi  w zaprzyjaźnionych przedszkolach, nauczyciele SP-25 oraz Rodzice. Ale głównymi bohaterami tego wydarzenia byli uczniowie klas pierwszych.

Dzień Chłopaka w Ib

30 września wszyscy chłopcy z klasy Ib mieli swoje święto. Według pomysłu Samorządu Szkolnego uczniowie tego dnia przyszli na zajęcia w niecodziennych strojach. Każdy z chłopców miał na sobie olbrzymi, kolorowy krawat. Miłą niespodzianką dla nich były też przygotowane przez rodziców prezenty - kolorowe słoiczki wypełnione słodyczami. Każdy mały mężczyzna będzie miło wspominał ten dzień.

DZIEŃ KRAWATA

Z okazji Dnia Chłopaka, życzymy Wam abyście młodzi, czy „wyrośnięci”, byli nam zawsze uśmiechnięci!!! 30 września 2016, z okazji obchodzonego w Polsce Dnia Chłopaka, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego SP nr 25 w Rzeszowie, ogłosili ten dzień „Dniem Krawata i Muchy”.

Dzień Chłopaka w klasie ll f

W piątek 30 września 2016 r odbyła się klasowa uroczystość z okazji „ Dnia Chłopaka”. Tego dnia dziewczynki złożyły życzenia oraz podarowały chłopcom prezenty z okazji ich święta. W przygotowanie imprezy włączyli się rodzice, którzy zakupili prezenty oraz poczęstunek.

Wycieczka do lasu w Bratkowicach

28 września 2016 r. klasa 2e uczestniczyła w wycieczce przyrodniczo-integracyjnej do lasu w Bratkowicach. Koło leśniczówki czekał na grupę pan leśniczy - Bernard Dworak, który po powitaniu, oprowadził drugoklasistów po ścieżce przyrodniczo- edukacyjnej. Uczył dzieci jak rozpoznać gatunek drzewa po wyglądzie korony, pnia, liści i nasion. Pokazywał, jak policzyć po słojach pnia, ile lat miało ścięte drzewo.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017

 

Dnia 28 września 2016r. na godzinach wychowawczych odbyły się wybory na członków Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie. W wyborach wzięło udział 292 uczniów klas IV-VI.

PRZEWODNICZĄCĄ SZKOŁY została ANGELIKA SANECKA z klasy 6d, a jej ZASTĘPCAMI Piotr Sekreta z klasy 6b i Paulina Markiewicz z klasy 6a.

SPOTKANIE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH

27 września odbyło się w Komańczy spotkanie szkół noszących imię Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 60 – ta rocznica uwolnienia Prymasa z Komańczy. Przed Mszą Świętą dzieci mogły uwielbiać Boga śpiewem i tańcem prowadzonym przez wodzireja.

77 rocznica napaści sowieckiej na Polskę

17 września 2015 r. o godz. 18.30 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie z okazji 77 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Mszy św. przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W Mszy św. w której uczestniczyli, między innymi  przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, kombatanci i Sybiracy oraz 13 pocztów sztandarowych, brali także udział uczniowie naszej szkoły.

II Rzeszowski Zlot Owadów

W dniu 16 września 2016 r. grupa uczniów z klas 2e, 6c, 6d, 5c, 5d, pod opieką nauczycieli Lucyny Białas i Agnieszki Lewieniec, uczestniczyła w II Rzeszowskim Zlocie Owadów na rzeszowskich Bulwarach. Akcja ta miała charakter ekologiczno-edukacyjny. Jej celem było zamanifestowanie przez młode pokolenie potrzeby ochrony środowiska, a w szczególności dbania o bioróżnorodność gatunkową na Podkarpaciu.

LEKCJA W MUZEUM

15 września 2016 r. klasa 3 c uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa w ramach projektu „Jak to z tym pieniądzem było…” . Celem zajęć było przybliżenie historii i roli pieniądza w życiu dawnych i współczesnych pokoleń oraz ukazanie znaczenia, jakie pieniądz odgrywa w życiu człowieka.

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Nowy Rok Szkolny powitaliśmy Mszą Świętą prowadzoną przez Księdza Prałata Henryka Wojtyło Proboszcza Naszej Parafii – Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes. Licznie uczestniczyli uczniowie , rodzice, nauczyciele i parafianie. Mszy Św. towarzyszył poczet sztandarowy Naszej Szkoły.

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011

 

OFERTA UBEZPIECZENIA

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca

Nabór 2016


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć