SPOTKANIA Z URZ

SPOTKANIA
Z UNIWERSYTETEM
RZESZOWSKIM


Bezpieczny Puchatek

Kalendarz szkolny


DNI WOLNE

Plac zabaw

SNM

Oddział
Podkarpacki
Stowarzyszenia
Nauczycieli
Matematyki

 

Siedziba:
Szkoła Podstawowa nr 25
ul. Starzyńskiego 17
35-508 Rzeszów

Gimnazjum nr 11

Od grosika do złotówkiGODZINA DLA ZIEMI

W sobotę 28 marca o godzinie 20.30 odbędzie się dziewiąta edycja międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi”.

Podczas tegorocznej edycji akcji, WWF Polska zachęca nie tylko do symbolicznego gaszenia świateł, ale również do zaangażowania się w ochronę krytycznie zagrożonej, bałtyckiej populacji morświna.

Morświn, kuzyn delfina, jest jedynym gatunkiem walenia, występującym stale w Bałtyku. Zostało ich nie więcej niż 450. To za mało, żeby mogły przetrwać w naszym morzu bez aktywnej ochrony ze strony człowieka. Niestety Polska wciąż nie przyjęła programu ochrony morświna, który został złożony z inicjatywy WWF Polska w Ministerstwie Środowiska już dwa lata temu.

Zachęcamy wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów do włączenia się do akcji „Godzina dla Ziemi”. Dzięki temu przyczynimy się do ratowania ginącego gatunku ssaka. Można to zrobić podpisując się pod apelem na rzecz ochrony morświna, dostępnym na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

 

Opracowała mgr Ilona Porada

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyki „Pisanki, kraszanki”

W dniu 25 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie III edycji konkursu „Pisanki, kraszanki”. W tym roku wszystkie prace prezentowały wysoki poziom, dlatego wybór zwycięzców nie był łatwy. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Apel z Okazji Powitania Wiosny

W dniu 20 marca 2015 r. do naszej szkoły nareszcie zawitała wiosna. Wiosenne przedstawienie przegotowali uczniowie klasy 2d i 2e pod kierunkiem p. Jolanty Pięty i p. Małgorzaty Woś. Dzieci profesjonalnie wcieliły się w swoje role. Uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny, w którym śpiewali wesołe piosenki, recytowali wiersze tematycznie związane z oczekiwaną porą roku.

Wyniki szkolnego konkursu „Kartka wielkanocna”

W dniu 17 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie  szkolnego konkursu z techniki „Kartka wielkanocna”. Komisja Konkursowa w składzie: mgr  Rafał Kochański, mgr Anna Styczeń, mgr Urszula Sznerch wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

Dzień Otwarty w SP25

W dniu 11 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do szkoły wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej oraz samych milusińskich ciekawych przyszłego miejsca nauki. Cieszymy się, że gościliśmy również rodziców innych uczniów naszej szkoły, którzy bliżej mogli się zapoznać z formami zajęć organizowanych w SP 25.

Słodki domek w wykonaniu Uczniów i Rodziców z klasy 1 d razem z Panią Małgorzatą Ożyło i Panią Grażyną Wieczorek. Domek zrobiony na konkurs plastyczny "Jaś i Małgosia" organizowany przez Teatr Maska w Rzeszowie. 20 marca 2015r rozstrzygnięcie konkursu. Trzymamy kciuki za klasę 1 d.

KONKURS NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ SZKOŁY 2015

Z okazji Dnia Kobiet, w poniedziałek 9 marca 2015, chłopcy z naszej szkoły zorganizowali kolejną edycję konkursu na „Najsympatyczniejszą Dziewczynę Szkoły 2015”. W konkursie udział wzięły najsympatyczniejsze przedstawicielki klas...

POCZTA WALENTYNKOWA

W związku z tym, że tegoroczne Walentynki świętowaliśmy w czasie ferii, nasza „Szkolna Poczta Walentynkowa” ruszyła dopiero 23 lutego 2015. Cóż…w końcu „(…) miłość cierpliwa jest…”. Posłańcy Poczty mieli w tym roku pełne ręce roboty, a to dlatego, że wielu uczniów skorzystało z jej usług wrzucając kartki z życzeniami dla swoich szkolnych sympatii oraz najlepszych przyjaciół.

Sprawozdanie z programu „Planeta Energii”

W ramach programu ,,Planeta Energii” nasza szkoła wzięła udział w konkursie dla nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego głównym celem jest edukacja najmłodszych nt. energii elektrycznej, jej roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych luz nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

NOWY NUMER FIGIELKA

 

 

 

 

 

JAK KARNAWAŁ, TO ZABAWA!

29.01.2015 klasy IV, V i VI wzięły udział w dyskotece karnawałowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Zgodnie z tradycją, uczestnicy zabawy przebrani byli w różne kostiumy, a Pani Dyrektor, opiekunowie samorządu i wychowawcy przeprowadzili dwuetapowy konkurs na KRÓLA I KRÓLOWĄ DISCO  2015.

Dnia 28 stycznia uczniowie klas 4a oraz 4b wystawili przedstawienie Jasełek w języku angielskim w związku z udziałem naszej szkoły w programie eTwinning „Two holidays celebrated around the world”. Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie naszych uczniów oraz ich koledzy i koleżanki. Premiera przedstawienia okazało się wielkim sukcesem!

 

POWIATOWY KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŻBIK”

19.02.2015r. w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbył się II etap Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych „ŻBIK”. Wzięły w nim udział trzy zespoły uczniów z naszej szkoły, które zdobyły największą ilość punktów w I pisemnym etapie konkursu...

 

Spotkanie z okazji Nowego Roku było okazją do podsumowania sukcesów minionego roku.

W pierwszych słowach przemówienia pani Dyrektor szkoły Bożena Zięba podziękowała za pracę i trud dla dobra uczniów i środowiska szkolnego.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, m.in. ksiądz prałat Henryk Wojtyło - proboszcz Parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, pan Józef Wierzbicki – przewodniczący Rady Osiedla Baranówka, pani Anna Kurowska – kierownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej filia nr 7 w Rzeszowie, oraz pan Grzegorz Gross – dyrektor MOS w Rzeszowie. Przemawiający podkreślali dużą rolę szkoły w środowisku osiedla, sukcesy jej uczniów i wyjątkową atmosferę w szkole.

KARNAWAŁ! KARNAWAŁ!

Karnawał to czas zabaw, maskarad, dyskotek.  W dniu 7 stycznia 2015r. nasi najmłodsi uczniowie bawili się na „Balu przebierańców”.  Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.  W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów, klaunów, czarodziejów...


Podziękowanie zamieszczone na stronie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt


"Serdecznie dziękujemy uczniom  ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie
za ofiarowanie karmy  - w ramach akcji pn. "Pomóżmy Zwierzakom 2014 r."

 

 


Sprawozdanie z udziału w akcji „Pomóżmy zwierzakom - 2014”

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie biorą aktywny udział w akcji „Pomóżmy zwierzakom”. Po raz kolejny włączyli się w zbiórkę darów i przystąpili do dobroczynnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Wykonali plakaty, które informowały i zachęcały do zbiórki. Akcji przyświecała  idea tzw. „Pięciu Wolności”.

 

NASI PIERWSZOKLASIŚCI

W dniu 1 września 2014r. przyjęliśmy do społeczności szkolnej 146 uczniów klas pierwszych. W tej grupie znalazło się 35 sześciolatków. Po spotkaniu z Dyrekcją Szkoły uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sal lekcyjnych.

A od następnego dnia zaczęli wdrażać się do szkolnej rzeczywistości. Najpierw poznawali topografię budynku  szkolnego i pracowników szkoły. W formie zabawy integrowali się w zespołach klasowych. I w dużej mierze poprzez zabawę, naturalną formę aktywności dzieci w tym wieku, zaczęli nabywać wiadomości i umiejętności z zakresu czytania, pisania   i liczenia. Korzystają z rządowego podręcznika „Nasz elementarz” oraz dostosowanych do niego zeszytów ćwiczeń. Uczą się języka angielskiego oraz korzystania z komputerów. Uczestniczą także w wielu wydarzeniach wpisanych w kalendarz roku szkolnego.

Akcja Pomocy Ptakom rozpoczęta!

"Mikołaj przyniósł w tym roku Szkole Podstawowej Nr 25 w Rzeszowie nietypowy prezent – domek heski. Jest to duży karmnik, którego dach oraz dwie półki oparte są na czterech nogach. Przemyślana konstrukcja, przez zastosowanie specjalnych szybek, uniemożliwia dostęp do pokarmu na górnej półce większym ptakom – takim jak gołębie czy krukowate. Ponadto zabudowa chroni pokarm przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Jednocześnie niższa półka pozostaje otwartą dla wszystkich rozmiarów gości.

KOLĘDNICY MISYJNI 2014 – dzieciom z Indii

Przed Świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia dzieci z Koła Misyjnego działającego w naszej szkole włączyły się kolejny raz w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku młodzi misjonarze chcieli pomóc swoim rówieśnikom w Indiach. Przebrani w barwne stroje odwiedzali wszystkie klasy przedstawiając krótką scenkę o radości Bożego i o problemach dzieci z Indii, zbierając ofiary na ten cel.

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY

Tuż przed świątecznymi feriami w dniu 19.12.2014r. grupa 12 uczniów z klas 1-3 wzięła udział w turnieju sportowym w ramach programu „Kids Athletics”- Lekkoatletyka dla każdego. Zawody odbyły się na hali ROSiR. Mali sportowcy przygotowani wcześniej przez swoich wychowawców dzielnie walczyli we wszystkich konkurencjach: biegowych, rzutnych i skocznych zajmując w końcowej klasyfikacji siódme miejsce.

PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI – KONKURS RECYTATORSKI

W dniach 18-19 grudnia 2014 r. w Kopalni Soli w Bochni odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”. Z całej Polski zjechało tu ponad 120 uczestników wraz ze swymi opiekunami. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Rułka z klasy VI A, który był zwycięzcą eliminacji okręgowych.

Koncert Świąteczny

W dniu 18 grudnia 2014 r. Dyrekcja szkoły, uczniowie klas 1 – 6 oraz rodzice spotkali się na uroczystym apelu.

Część artystyczną przygotowały trzy klasy pod opieką nauczycieli wychowawców:

- klasa II b – pod opieką mgr E. Salamon,

- klasa II c – pod opieką mgr J. Kawy,

- klasa IV d – pod opieką mgr Z. Kunysz.

W programie były śpiewane i grane na instrumentach piękne polskie kolędy i pastorałki. Klasa II b zaśpiewała także przy akompaniamencie flażoletów kolędę „ Cicha noc” w języku angielskim, a klasa IV d kolędę „O Tannenbaum, o Tannenbaum” w języku niemieckim z akompaniamentem uczennicy Katarzyny Skoczylas.

KLASOWA WIGILIA – V B

W dniu 17 grudnia 2014 r. uczniowie klasy V B przyszli do szkoły w świątecznych strojach i nastrojach, bo tego dnia na godzinie wychowawczej przygotowali przedświąteczne spotkanie – klasową Wigilię. W przygotowaniach pomogły rodziny uczniów, Kochani – Mamusie, Siostry i Tatusiowie, którzy przygotowali pyszne słodkości i udekorowali stoły. Bardzo im za to dziękujemy ♥


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z informatyki
„Świąteczna TAPETA-2014”

W dniu 15 grudnia 2014 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

W dniach 10.12.2014- 16.12.2014 w naszej szkole odbyła się szósta edycja konkursu „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna w języku angielskim” konkurs plastyczny dla klas 1-3 zorganizowany przez p. mgr Annę Bacik. Uczniowie dostarczali swoje prace do organizatora konkursu lub nauczycieli uczących języka angielskiego.

W dniu 18.12.2014 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

 

Miejski  Konkurs  „Kalendarz  adwentowy” – uroczystość rozdania nagród

W dniu 10 grudnia 2014  o godzinie 9.50 odbyła się w stołówce szkolnej SP25 uroczystość  rozdania  nagród w Miejskim Konkursie „Kalendarz adwentowy”, połączona z wystawą prac konkursowych. Wzięli w niej udział nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.

Zebranych gości powitał Dyrektor SP25 Bożena Zięba. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 4d z programem  w języku niemieckim przedstawiającym cztery pory roku . Spektakl został przygotowany pod kierunkiem kol. Zofii Kunysz.

Wystawa „Co nam pozostało z tamtych lat? - I wojna światowa”

Rok 2014 stoi pod znakiem dwóch ważnych dla Europy rocznic: stulecia wybuchu I wojny światowej oraz dwudziestopięciolecia upadku Muru Berlińskiego.

Z tej okazji Polska Fundacja im. R. Schumana zorganizowała konkurs na mini - granty przeznaczone na upamiętnienie tych rocznic. Nasza szkoła złożyła wniosek „Co nam pozostało z tamtych lat? – I wojna światowa”. Inspiracją do zajęcia się tematyką  wojenną była wystawa fotografii autorstwa artysty fotografika Jerzego Wygody „Cmentarze wojenne 1914-1918”, którą klasa 5c zwiedziła wraz z wychowawcą  p. Anną Styczeń.

LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jak co roku, 6 grudnia Mikołaj obdarował prezentami wszystkie dzieci. 7 grudnia, tj. w poniedziałek, do naszej szkoły dotarł od niego list...

 

KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ – Nagrody dla naszych uczniów.

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczniów Bartosza Rułki z kl.6a i Stanisława Szlachty z kl.5b, którzy zostali nagrodzeni w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej pt. "Słowa Twe Panie…” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Rzeszowie.

NIEZWYKŁA PODRÓŻ

W dniu 27 listopada 2014 r. uczniowie z klasy II c wraz z wychowawczynią uczestniczyli w zajęciach z cyklu „Przecinek i kropka”. Zajęcia zostały przeprowadzone w salonie EMPiK w „Galerii Rzeszów”. Pani przewodnik zabrała dzieci w niezwykłą podróż „wesołym pociągiem” po świecie, który zatrzymywał się  na stacjach z działami literatury. W trakcie zajęć uczniowie poznali proces powstawania książki oraz historię alfabetu, pisma i druku.

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

27 listopada 2014 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-6 organizowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Zabawa była wystrzałowa! Oprócz szalonych tańców, mogliśmy sobie powróżyć z uroczymi dobrymi wróżkami: p. Zofią Kunysz i p. Anną Bacik. Nasi wychowawcy i rodzice czuwali nad naszym bezpieczeństwem i nad tym byśmy mogli ugasić pragnienie po wyczerpujących pląsach.

 

 

Wystawa „Co nam pozostało z tamtych lat? – I wojna światowa”

Zapraszamy uczniów oraz ich rodziców, a także wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy „Co nam pozostało z tamtych lat? - I wojna światowa” zorganizowanej w ramach mini-grantu Schumana z okazji 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej.

Wystawa będzie dostępna od 26.11.2014 w SP25 na parterze koło sklepiku.

 

 

Opracowała Renata Brzozowska

GÓRA GROSZA 2014

W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 nasza szkoła znów weźmie udział w akcji charytatywnej GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

 

 


„Z Anią z Zielonego Wzgórza w szkole”

19 listopada 2014r. w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie odbył się międzyszkolny turniej czytelniczy pod hasłem „Z Anią z Zielonego Wzgórza w szkole".

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością lektury oraz kreatywnością. Uczniowie „przeprowadzili" wywiady z bohaterami powieści - Anią, Dianą, Gilbertem i Mateuszem, układali wydarzenia w porządku chronologicznym, projektowali okładki do nowego wydania powieści, przedstawiali sylwetkę wybranego bohatera.

 


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapy Europy i odzyskała niepodległość. Cztery pokolenia Polaków walczyło o nią czynem zbrojnym i potajemnie, każdego dnia, z narażeniem życia kultywując polską kulturę i świadomość narodową, wszystko co polskie traktując jak cenną relikwię. Żyjąc pod zaborami – pruskim, rosyjskim  i austriackim – przetrwali i zwyciężyli. Wielu Polaków za tę wymarzoną wolność oddało swe życie.

UROCZYSTE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,PIĘKNIE ŻYJ”

12 listopada 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury miało miejsce uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego ,,Pięknie żyj”, który odbywał się pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej. Patronat medialny objęło Katolickie Radio Via. Uroczystość została poprzedzona Mszą św. w Kościele Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

 

 

Wyniki I etapu Konkursu Kuratoryjnego
z Języka Niemieckiego

Do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego
zakwalifikowało się 10 osób.

 

Projekt „W mojej przyjaznej i bezpiecznej szkole”
realizowany w ramach rządowego programu na lata 2014-2016
„Bezpieczna i przyjazna szkoła”.


Z radością informujemy, że w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu „W mojej bezpiecznej i przyjaznej szkole” w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Program opracowano z myślą o potrzebach uczniów klas pierwszych, czwartych i grup świetlicowych.  Jego głównym celem jest zintegrowanie zespołów klasowych i grup wychowawczych. Zajęcia zostaną przeprowadzone w oparciu o założenia pedagogiki zabawy, a zastosowane metody aktywizujące przyczynią się do rozwinięcia umiejętności współpracy w zespołach. Stworzenie odpowiedniej atmosfery w klasie poprawi funkcjonowanie uczniów w szkole oraz zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa. Dla uczniów przygotowano cykl sześciu zajęć integrujących dla każdej klasy lub grupy. Zajęcia odbywać się będą jeden raz w tygodniu w godzinach pracy szkoły od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Uczestnikom zajęć zostaną zapewnione komplety materiałów plastycznych i ciekawych pomocy dydaktycznych.

Dzieci biorące udział w zajęciach rozwiną swoje umiejętności komunikacyjne, wzmocnią poczucie własnej wartości, nauczą się radzenia sobie z emocjami i ze stresem. Poprawią się ich umiejętności współpracy i współdziałania w grupie, a w efekcie dzieci będą lepiej funkcjonowały w społeczności klasowej i szkolnej.

W ramach projektu swoje umiejętności doskonalić będą również nauczyciele uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach edukacyjnych.

Realizację projektu koordynuje mgr Małgorzata Prucharska.

 

 

Podsumowanie konkursu "Legendy z naszej przeszłości"

 

W ramach XXII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała konkurs literacki na najciekawsze opowiadanie-legendę o naszym regionie „Legendy z naszej przeszłości". Legendy opowiadały o pochodzeniu nazw miejscowości powiatu rzeszowskiego, nawiązywały do wydarzeń historycznych oraz rzeszowskich zabytków. W tym konkursie wyróżniona została praca uczennicy naszej szkoły - Amelii Rykiel z klasy Va.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14.10.2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła  pani dyrektor Bożena Zięba witając zgromadzonych na sali uczniów oraz zaproszonych gości. Serdeczne gratulacje i miłe życzenia skierowała do wszystkich pracowników szkoły. Następnie odbyła się część artystyczna, za którą odpowiedzialne były: pani Hanna Bober i pani Magdalena Linek, a za oprawę muzyczną pan Robert Walawender, dekoracje przygotowali: pan Wojciech Trzyna i pani Hanna Bober.W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 3c, którzy recytowali wiersze okolicznościowe oraz zaśpiewali piosenkę „Nasza Pani”. Natomiast uczniowie klasy 6a przedstawili „Koncert życzeń dla nauczycieli”. Występ uświetnił chór szkolny.


KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!

10 października 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Mój nauczyciel”. Na konkurs wpłynęło 182 prace. Wszystkie prezentowały wysoki poziom, dlatego wybór zwycięzców nie był łatwy. Jury pod czujnym okiem nauczycieli postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.


Podsumowanie ewakuacji

W dniu 10 października 2014 r. o godz. 10.00 podczas trwania lekcji, sygnał dźwiękowy oznajmił ewakuację szkoły. Odbyła się próbna ewakuacja uczniów szkoły na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy opuścili budynek kierując się do wyznaczonych wyjść, a następnie na miejsce zbiórki , czyli na boisko „Orlik”. Wszyscy uczniowie dostosowali się do procedur postępowania na wypadek zagrożenia i w krótkim czasie zebrali się w bezpiecznym miejscu.


WARSZTATY DLA RECYTATORÓW Pierwsze kroki na scenie

9 października 2014 r. WDK zaprosił do udziału w warsztatach recytatorskich Pierwsze kroki na scenie zwyciężczynie tegorocznej edycji Podkarpackiego Konkursu Poetyckiego Ja i świat –  Julię Kolarz z klasy VI A i Wiktorię Mularską z klasy IV C oraz zwycięzców innych konkursów recytatorskich – Stanisława Szlachtę, Bartosza Rułkę, Zuzannę Piróg i Kingę Gorzelany. Uczniom towarzyszyli opiekunki, które przygotowują ich do wielu zmagań konkursowych – mgr Małgorzata Garlak-Niedziółka i mgr Barbara Maria Płodzień.

 


WYCIECZKA EKOLOGICZNA DO PASIEKI W NIŻNEJ ŁĄCE

7 października 2014 klasa 5a i klasa 6c pod opieką pań: Anny Hadały, Urszuli Sznerch i Kamili Lew, wzięły udział w wycieczce do gospodarstwa ekologicznego i pasieki Państwa Marty i Krzysztofa Bałonów w Niżnej Łące (k. Krosna). Gospodarstwo to położone w malowniczej okolicy, jest jednym z wiodących gospodarstw pasiecznych w Polsce Południowo – Wschodniej.


Spotkanie ze świętym Janem z Dukli

Rok 2014 jest rokiem św. Jana z Dukli.  6 października spotkaliśmy się po raz drugi w tym roku w Filii nr 7 WiMBP. Tematem lekcji była 600 rocznica urodzin świętego. W tym roku mija także 270 lat, od kiedy święty został patronem Polski. Na wstępie pani Ania przedstawiła sylwetkę św. Jana. Mówiła o jego życiu, działalności, posłudze. Poznaliśmy również legendy o świętym i wiersz "Jan z Dukli w Komborni".

DZIEŃ CHŁOPAKA

3 października 2014 roku, przedstawicielki żeńskiej społeczności naszej szkoły przeprowadziły konkurs na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA SP NR 25 na rok szkolny 2014/2015. „Najsympatyczniejsi” chłopcy wybrani wcześniej w klasach z okazji Dnia Chłopaka, wzięli udział w różnych konkurencjach, sprawdzających ich umiejętności i wiedzę w zakresie typowo kobiecych spraw.


„Mamo, Tato, dbajmy o serce”

Nasza szkoła zgłosiła udział w XII edycji ogólnopolskiej akcji profilaktyczno – edukacyjnej SERVIER DLA SERCA pod hasłem „Mamo, tato dbajmy o serce”. Celem tej akcji jest zachęcanie do badań i działań profilaktycznych w zakresie chorób układu sercowo – naczyniowego oraz do wspólnego kształtowania prozdrowotnych zachowań wśród dzieci i młodzieży.

 

 

NOWY NUMER FIGIELKA

 


KONKURS „FIGIELKA”

VI edycja konkursu plastycznego pt.
„Mój nauczyciel” dla uczniów kl. I - VI.

 


Obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Z okazji 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego w Rzeszowie odbyły się uroczyste obchody upamiętniające Twórców, Dowódców i Żołnierzy Polski Podziemnej. Główne uroczystości regionalne zorganizowano 27 września 2014r. w Rzeszowie. Tradycyjnie rozpoczęła je Msza św. w Kościele Świętego Krzyża, którą odprawił Ks. bp Edward Białogłowski.

Wystawa fotografii Jerzego Wygody - „Cmentarze wojenne 1014 – 1918”

W dniu 25 września 2014 roku uczniowie z klasy V c mieli możliwość obejrzenia wystawy fotografii Jerzego Wygody „Cmentarze wojenne 1914 – 1918”.

O fotografiach opowiadał młodzieży sam autor. Pan Jerzy Wygoda podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Spotkanie z Nim przekształciło się we wspaniałą lekcję z historii o I wojnie światowej.

 

Lubisz biegać??   Zapisz się !!!
wybierz się z rodziną, znajomymi…

Grupa harcerzy i harcerek zgrupowanych w środowisku rzeszowskich drużyn “Czarna JEDYNKA” i „Zielona DWÓJKA” wraz z rodzicami i przyjaciółmi serdecznie zapraszają na drugą w tym roku edycję biegu przełajowego „BIEG NIEZŁOMNYCH”. Rywalizacja sportowa na dystansach 10 km, 5 km oraz 1,5 km będzie okazją do ponownego uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych i budowania świadomości historycznej na temat polskich bohaterów narodowych wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. W Biegu uczestniczyć mogą osoby z doświadczeniem biegowym jak również rozpoczynające swoją przygodę z tym sportem.  Przygotowane trasy będą odpowiednim wyzwaniem dla wszystkich zawodników.

 

Dzień bez Samochodu

Nasza szkoła postanowiła aktywnie włączyć się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. 18.09.2014 r. odbył się rajd rowerowy. Organizatorem i opiekunem grupy był Pan Sebastian Sondej, zaś uczestnikami – uczniowie naszej szkoły. Jednym z celów imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, promocja turystyki rowerowej.

WYCIECZKA EKOLOGICZNA DO GRZEGORZÓWKI

Każdego roku nasza szkoła, zrzeszona w sieci Szkół Promujących Zdrowie, organizuje dla uczniów wycieczki do gospodarstw ekologicznych. W dniu 17 września 2014 r. klasa V b odbyła wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Grzegorzówce. Gospodarstwo zajmuje się uprawą zbóż, w tym orkiszu. Orkisz to gatunek pszenicy znany jeszcze w czasach biblijnych, popularny w średniowieczu, a obecnie bardzo rzadko uprawiany.

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Sybiraków

W dniu 17.09.2014 roku z okazji 75 rocznicy sowieckiej napaści na Polskę w Parku Sybiraków na osiedlu Gen. Andersa w Rzeszowie odsłonięty został Pomnik Sybiraków. Przedstawia on idącego pod wiatr człowieka, po kolana brnącego w śniegu. Zostawia on za sobą ślady, na których znajdują się nazwy miejscowości zsyłek Polaków.Warsztaty Kulinarne
w dniu 16 września 2014 r.

Sekcja Informacji i Promocji Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie przy współpracy z Zespołem Szkół Gospodarczych w Rzeszowie zorganizowała  w Naszej Szkole warsztaty kulinarne. Warsztaty miały charakter zajęć edukacyjno-kulinarnych skierowanych do uczniów z klas młodszych, które poprzez zabawę utrwalali   zasady zdrowego odżywiania oraz poznawali zalety poszczególnych produktów, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu.


Wycieczka do Handzlówki

W ubiegłym tygodniu, 11.09.2014r. pojechaliśmy z całą klasą na wycieczkę do wsi Handzlówka, która jest  położona w bardzo malowniczej okolicy. Zwiedziliśmy tam Muzeum Regionalne, które  działa pod patronatem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka. Mieści się ono w kilku pokojach bardzo starej plebanii.

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Jelnej

W dniu 9 września 2014 roku uczniowie z klasy II a i II c odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne pana Michała Zawadzkiego w Jelnej. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały zwierzęta i słuchały opowieści gospodarzy na temat hodowli. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać zwyczaje i potrzeby zwierząt żyjących w gospodarstwie.

 

Drodzy uczniowie i rodzice, pragnę poinformować i zaprosić do udziału
w XXV Nocnym Biegu Ulicznym „Solidarności”
w dniu 6 września 2014r. od godz.18:00 – 19:15Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2013/2014

 


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

HARMONOGRAM

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Plan lekcji

Baseny w klasach 1-3
dostępne na planie lekcji
wywieszonym w szkole.

Czas trwania lekcji

NrGodz
0 7:00- 7:45
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8
14:30-15:15


Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć