wiod
Nasi czytelnicy
wyniki konkursu (2)
Światowy Dzień Czytania Tolkiena
Sleeveface, czyli ubierz się w książkę
Word Art Iga Świątek

Nasza biblioteka posiada bogaty księgozbiór, z którego mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły. W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej składające się z czterech zestawów komputerowych wyposażonych w programy multimedialne (Encyklopedia PWN, Atlas świata, Słowniki języka polskiego) z dostępem do Internetu i kontrolą zasobów. Dzięki ICIM nasi użytkownicy mają zapewnione doskonałe warunki do nauki, pracy samokształceniowej i rozwoju zainteresowań. Biblioteka skupia miłośników książek, którzy aktywnie pracują w Kole aktywu bibliotecznego.

W naszej pracy staramy się realizować następujące zadania:

• Rozwijanie kultury czytelniczej i informacyjnej uczniów.
  • Kształtowanie wśród uczniów umiejętności samodzielnego poszukiwania
    i użytkowania różnych form informacji.
  • Pomoc w wyszukiwaniu i korzystaniu ze źródeł, posługiwaniu się tradycyjnymi
    i elektronicznymi narzędziami wyszukiwania.
  • Umożliwianie uczniom i nauczycielom korzystania z wszelkich zgromadzonych dokumentów.
  • Pomoc w tworzeniu nowych informacji zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.
  • Organizowanie imprez czytelniczych, konkursów bibliotecznych, współorganizowanie uroczystości szkolnych.
  • Stwarzanie warunków do rozwijania własnych zainteresowań uczniów i przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Wspierając działania edukacyjne szkoły mamy nadzieję, że biblioteka jest miejscem, przez które przechodzą wszystkie szkolne ścieżki.